EVROPSKÁ KOMISE CHCE SLYŠET TVŮJ NÁZOR

Jsi kuřák e-cigaret ? Nebo máš osobní zkušenost s někým blízkým ? Poděl se s ní Evropské komisy!

Elektronické cigarety a náplně jsou regulovaným odvětvím na základě Směrnice TPD (Tobacco Products Directive). Na návrh Evropské komise vstoupila směrnice v platnost dne 19. května 2014 a účinnost v členských státech EU začala 20. května 2016. Tato směrnice určila maximální objem e-liquidů obsahujících nikotin k prodeji na jednu plnicí nádobku na 10 ml. Síla nikotinu v e-liquidech nemůže být větší než 20 mg/ml a začalo se vyžadovat, aby výrobky obsahující nikotin a jejich obaly byly chráněné vůči neoprávněné manipulaci a aby byly odolné před manipulací dětmi. Nové nařízení také zakázalo používání určitých složek, které zahrnovaly taurin, barviva a kofein, nařízení zavedlo povinné používání nového označování a zdravotních varovných značek na obalech.

V těchto dnech Evropská komise připravuje novou verzi Směrnice TPD, která přinese další změny v kategorii elektronických cigaret a náplní. Důležité je, aby uměla Komise i díky Vám odlišit domněnky od skutečnosti a pro to vyhlásila možnost zasílat připomínky i od široké veřejnosti (např. od laiků a nezávislých expertů). Velká část přijatých pravidel stojí na skutečnosti, která má za cíl chránit spotřebitele, ale existují i návrhy, které takový základ nemají, jako například omezení prodeje ochucených náplní nebo zákaz znovu plnitelných cigaret. Právě Vaše zkušenost s přechodem na elektronickou cigaretu a zaslání Vašich připomínek může pomoci Komisi ke správnému rozhodnutí. Připomínky můžete zasílat do 17. června 2022 ve svém jazyce ZDE.

 

Přihlášení k zaslání připomínek je jednoduché. V prvním kroku zvolte možnost "Zaslat připomínku". Pokud ještě nemáte účet na EU portálu, zvolte možnost "Vytvořit účet". Po zadání e-mailové adresy vám bude obratem zaslán link na vytvoření hesla a následně můžete zaslat svou připomínku.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení