ROZDÍL MEZI MTL, RDL a DL

DL

"direct lung" vaping, je jedna z technik vapingu, při které se páry z e-liquidu inhalují přímo do plic. Tento způsob vapingu se liší od MTL vapingu, který je kratší, intenzivnější a je charakteristický tím, že se páry drží v ústech před vdechnutím.

U DL vaping se používají zařízení s vyšší výkonem a širším náústekem na atomizéru, což umožňuje vytvářet větší množství páry s nižší teplotou. Tento typ vaping může být vhodný pro zkušené uživatele, kteří chtějí získat větší dávky nikotinu, chuťový zážitek a intenzivnější zážitek z kouření.

Je důležité si uvědomit, že DL vaping může být pro některé nové uživatele příliš intenzivní nebo nepohodlný, a také může být vyšší výkon a množství páry náročnější na baterii a spotřebu e-liquidu. Proto je důležité volit zařízení a e-liquid podle vašich preferencí a zkušeností.

Pro DL se používají e-liquidy s hustotou minimáně 70VG/30PG. V jiném případě hrozí protečení e-cigarety. 

RDL

"restricted direct lung" vaping, je technika vapingu, která se nachází někde mezi DL (direct lung) vapingem a MTL (mouth to lung) vapingem. U RDL vapingu se páry z e-liquidu inhalují přímo do plic, ale s mírně omezeným průtokem vzduchu.

U zařízení pro RDL vaping se obvykle používají atomizéry s menším náústkem nebo s průtokovou regulací vzduchu, což umožňuje uživateli regulovat množství vzduchu, který při vdechování prochází atomizérem. To zase zajišťuje menší množství páry, ale s větším množstvím chuti a intenzitou, která se podobá DL vaping.

RDL vaping je ideální pro uživatele, kteří hledají větší množství páry a chuťový zážitek, ale stále preferují větší kontrolu a omezení průtoku vzduchu pro pohodlnější vaping. Může být také ideální pro ty, kteří se stále učí vapingu a chtějí přecházet z MTL na DL vaping, ale nechtějí to udělat najednou.

MTL

"mouth to lung" vaping, je jedna z technik vapingu, při které se páry z e-liquidu inhalují nejdříve do úst a poté do plic. Tento způsob vapingu je obvykle charakterizován kratším, intenzivnějším zážitkem a menším množstvím páry v porovnání s DL (direct lung) vapingem.

U zařízení pro MTL vaping se obvykle používají atomizéry s menším náústkem a menším množstvím vzduchu, což umožňuje uživateli vytvořit menší množství páry a lehčí zážitek z vaping. Tento způsob vaping může být vhodný pro nové uživatele, kteří se teprve učí vaping a chtějí přejít z klasické cigarety na elektronickou.

Je důležité si uvědomit, že MTL vaping může být pro některé uživatele pohodlnější než DL vaping, ale může trvat déle a vyžadovat větší koncentraci pro získání dostatečného množství páry. MTL vaping může být také méně náročný na baterii a e-liquid, což může být výhodou pro některé uživatele.

Pro MTL se používají e-liquidy s hustotou maximálně 50VG/50PG. V jiném případě hrozí spálení žhavící hlavy.

Je důležité si uvědomit, že volba mezi RDL, MTL a DL vapingem závisí na preferencích a zkušenostech každého uživatele.

 

Používáme ověření věku Adulto