LIQUID NEBO AROMA ANEB JAK SI NAMÍCHAT VLASTNÍ E-LIQUID

Liquid nebo Aroma ?

Liquidy se prodávají v 10 ml lahvičkách a jsou připravené k použití. Stačí otevřít a nalít. V tom je ta jednoduchost na začátek.

Jako začátečníkovi doporučujeme kupovat nějaký čas liquidy. Vyzkoušíte si jaké vám chutnají příchutě a jaká vám nejvíce vyhovuje síla nikotinu případně nikotinová sůl. Případně pokud máte nízkou spotřebu e-liquidu tak můžete zůstat už u hotových e-liquidů. Při míchání příchutí totiž operujete s mnohem větším množství e-liquidu a tím pádem budete muset kouřit jednu a tu stejnou příchuť delší dobu.

Aroma neboli příchutě se prodávají ve formě 10/30ml koncentrátů s výrobcem udávanou koncentraci míchání. K těmto aromatům budete dále potřebovat ještě lahvičku a bázi s nikotinem nebo bez nikotinu. Dále se prodávají aromata ve formě Shake nad Vape neboli lahvička 60/120ml v které je již přesně daná koncentrace příchutě a stačí pouze dolít bází s nikotinem nebo bez nikotinu.

Co je to báze ?

Báze jsou hlavní složkou e-liquidu a hlavní složka při míchání příchutí. Je v nich obsažen propylenglykol a glycerin v různých poměrech.

Propylenglykol (PG) je bezbarvá a bezpachová kapalina, která se používá v potravinářství, kosmetice a farmaceutickém průmyslu. V e-liquidech, PG je často používán pro svoji nízkou hustotu a schopnost přenášet chutě a aroma. PG produkuje méně páry než glycerin.

Glycerin (VG) je také bezbarvá kapalina, ale je více viskózní a sladší než PG. V e-liquidech se používá pro svoji schopnost produkovat více páry a větší hustotu

  • Báze s větší hustotou se hodí spíše do DL atomizerů z důvodu neprotečení cigarety.
  • Báze s menší hustotou se hodí spíše do MTL atomizerů z důvodu lepší savosti vaty v menších žhavících hlavách než je DL.

Báze se dělí podle několika specifikací :

  • Hustota (100PG, 50VG/50PG, 70VG/30PG, 80VG/20PG, 100VG)
  • Druh nikotinu (Běžný nikotin, Nikotinová sůl)
  • Množství nikotinu (bez nikotinu, 3mg, 6mg, 10mg, 12mg, 15mg, 18mg, 20mg)
  • Obsah (50ml, 100ml, 250ml, 500ml, 1000ml)

Jakou sílu nikotinu zvolit ?

Pro DL vaping zvol sílu nikotinu 3 mg/ml, maximálně 6 mg/ml.
Pro MTL můžeš používat celou škálu sil. Od 3 mg/ml až do 20mg/ml.

Proto doporučujeme si nejprve vyzkoušet již hotový e-liquid.

Zrání namíchaného aromatu

Některé aroma a Shake&Vape musí zrát. Zrají spíše aroma než S&V. Dobu zrání máte však vždy uvedenou v popisu produktu. Některé příchutě zrají 3-10 dní. Některé zase nemusí zrát vůbec a některé pro změnu musí zrát 30 dní. Doporučujeme průběžně zkoušet ochutnat namíchaný e-liquid a podle chuti poznáte jestli je už uzrálý.

Potřebujete poradit

Pokud potřebujete, jakkoliv s mícháním poradit stačí se obrátit na náš chat případně emailem zaslat dotaz a náš tým vám moc rád odpoví. Případně navštivte naší specializovanou prodejnu kde vám vše rádi vysvětlíme osobně.

 

Používáme ověření věku Adulto