BĚŽNÝ NIKOTIN VS. NIKOTINOVÁ SŮL

E-liquidy s nikotinovou solí (Báze s nikotinovou solí)

E-liquidy na bázi nikotinové soli jsou nový typ e-liquidu, který používá speciální formu nikotinu, která se nachází v tabákových listech. Tento druh nikotinu se nazývá "nikotinová sůl" a má řadu výhod v porovnání s běžným nikotinem používaným v tradičním e-liquidu.

E-liquidy s NicSalt mají vyšší obsah nikotinu, ale jsou méně dráždivé pro hrdlo, což znamená, že uživatelé mohou inhalovat vyšší množství nikotinu bez nepříjemného pocitu v krku. To je důvod, proč se nikotinové soli stali velmi oblíbenými pro uživatele, kteří hledají rychlý a silný nádech nikotinu.

Díky vysokému obsahu nikotinu se nikotinové soli obvykle používají v malých, nízkovýkonových zařízeních, jako jsou POD systémy a jednorázové e-cigarety. Tyto zařízení poskytují vyšší koncentraci nikotinu při menším množství páry a jsou ideální pro uživatele, kteří hledají silný nádech nikotinu.

Je důležité si uvědomit, že nikotinové soli nejsou vhodné pro každého, a že obsah nikotinu v těchto e-liquidech může být pro některé uživatele příliš vysoký. Pokud se rozhodnete pro e-liquidy s NicSalt, je důležité si vybrat zařízení a e-liquid s ohledem na vaše zkušenosti a preference.

*může se také jednat o báze s nikotinovou solí

E-liquidy s běžným nikotinem (Báze s běžným nikotinem)

E-liquid s běžným nikotinem je tradiční forma e-liquidu, která používá klasický nikotin v tekuté formě. Běžný nikotin se obvykle extrahuje z tabákových rostlin a používá se jako hlavní složka v mnoha druzích e-liquidů. Běžný nikotin se obvykle vyrábí ve formě "freebase" nikotinu, který má vyšší pH než nikotinové soli.

Běžný nikotin má několik výhod a nevýhod. Nevýhodou je, že běžný nikotin je více dráždivý na hrdlo než nikotinové soli, což může být pro některé uživatele nepříjemné. Dále má běžný nikotin pomalejší a mírnější účinek než nikotinové soli, což může být pro některé uživatele neuspokojivé. Běžný nikotin může v čase více degradovat, což může mít za následek nižší kvalitu a chuť e-liquidu.

*může se také jednat o báze s běžným nikotinem

Rozdíl mezi nikotinovou solí a běžným nikotinem

Nikotinové soli a běžné nikotinové e-liquidy mají několik rozdílů, a to jak v jejich chemických vlastnostech, tak jejich účinků na uživatele.

Nikotinové soli jsou chemicky vázány na kyselinu jablečnou nebo jinou kyselinu, zatímco běžný nikotin používá "freebase" formu nikotinu. To znamená, že nikotinové soli mají nižší pH a jsou méně dráždivé na hrdlo, což umožňuje uživatelům inhalovat vyšší dávky nikotinu bez pocitu nepohodlí.

Další výhodou nikotinových solí je, že mají rychlejší a silnější účinek než běžný nikotin. To je způsobeno tím, že nikotinové soli jsou snadněji vstřebatelné do krve, což znamená, že se dostávají do mozku rychleji. To může být pro některé uživatele, kteří hledají rychlejší nástup nikotinu, výhodou.

Nicméně, je důležité si uvědomit, že nikotinové soli nemusí být pro každého. Vzhledem k vysoké koncentraci nikotinu mohou být velmi silné a mohou způsobit nežádoucí účinky, jako jsou například závratě nebo nevolnost. Pokud se rozhodnete pro nikotinové soli, je důležité začít s nižší dávkou a postupně zvyšovat dávku až do dosažení požadované úrovně.

Používáme ověření věku Adulto