DRUHY ELEKTRONICKÝCH CIGARET

POD

POD zařízení jsou opravdu pro začátečníka nejlepší volba. Tyto zařízení zvládne obsluhovat opravdu každý! POD totiž nemusíš nijak nastavovat. Stačí vložit žhavící hlavu nebo cartridge, řádně zalít e-liquidem a zapnout. Většina POD systému nemá regulaci výkonu a tím pádem ze sebe vydají maximální výkon, jaký je na žhavící hlavu (cartridge) možný.

Velikou výhodou je, že při potahu nemusíte mačkat žádné tlačítko. PODy totiž mají podtlakový spínač, který funguje místo tlačítka.

KIT

Kit je označení pro cigaretu, která se skládá z módu a atomizéru. Tyto typy cigaret bývají už trošku složitější. Módy většinou mají displej, na kterém si můžete nastavit výkon (nejčastěji ve watech). Atomizéry se totiž vyrábějí s více druhy žhavících hlav. Hlavní údaj o žhavící hlavě, který je důležitý je ODPOR, který se udává v ohmech Ω.

  • Čím větší je odpor (Ω), tím menší výkon (W) = menší tvorba aerosolu (páry)
  • Čím menší je odpor (Ω), tím větší výkon (W) = větší množství aerosolu (páry)

Každá cigareta na trhu je určená ke 2 stylům kouření nebo k obou stylům dohromady.

  • DL - neboli "direct lung" vaping, je jedna z technik vapingu, při které se páry z e-liquidu inhalují přímo do plic. Může to být podobné jako z vodní dýmky.
  • RDL - neboli "restricted direct lung" vaping, je technika vapingu, která se nachází někde mezi DL (direct lung) vapingem a MTL (mouth to lung) vapingem.
  • MTL - neboli "mouth to lung" vaping, je jedna z technik vapingu, při které se páry z e-liquidu inhalují nejdříve do úst a poté do plic. Nejblíže ke klasickému kouření.
  • DL i MTL – Oba již zmíněné druhy – podle toho jaká žhavící hlava nebo cartridge je vložená do zařízení.

Více v tomto článku – „Rozdíl mezi MTL, RDL a DL“

JEDNORÁZOVÉ E-CIGARETY

Jednorázová elektronická cigareta je typ elektronické cigarety, který je navržen tak, aby byl použit jen jednou a poté se vyhodil. Tyto cigarety nevyžadují žádnou údržbu ani plnění e-liquidem. Jednorázové elektronické cigarety jsou obvykle menší a diskrétnější než klasické elektronické cigarety, což je činí vhodnými pro ty, kteří chtějí vaping vyzkoušet poprvé nebo pro ty, kteří chtějí vaping využívat pouze občas.

Tyto cigarety obvykle obsahují baterii, atomizér a e-liquid v jednom těle. Po použití jednorázové elektronické cigarety se jednoduše vyhodí a nahradí novou. Tyto cigarety obvykle nabízejí mnoho různých příchutí, podobně jako klasické elektronické cigarety.

Je důležité si uvědomit, že i když jsou jednorázové elektronické cigarety pohodlné a snadno použitelné, mohou být dražší v dlouhodobém horizontu, pokud se používají pravidelně. Také je důležité si uvědomit, že vzhledem k tomu, že jsou určeny pro jedno použití a není možné je plnit, mohou být horší pro životní prostředí, protože produkují více odpadu.

GRIPY A MODY

Gripy a módy jsou vyráběny v různých tvarech a barevných provedených. Ve vapingu se dělí na dvě skupiny :

  • Módy s integrovanou baterií
  • Módy s externí baterií – na 1 a více baterií

Módy s externí baterií se dále dělí na regulované mody u kterých můžete regulovat výkon a obsahují elektroniku a neregulované, které neobsahují elektroniku a jsou určeny pouze pro profesionály.

Naopak módy nebo kity s externí baterií jsou přínosem nejen pro ekologii. Baterie v těchto zařízeních můžeš neustále vyměňovat. Jednu baterii máte v módu a druhou v nabíječce. A na dlouhých cestách máte v rezervě náhradní baterii.

Více v tomto článku - "Druhy modů a gripů"

Používáme ověření věku Adulto