CO JE TO VAPING?

banner4

Než se začneš hroutit z toho jaký je veliký výběr elektronických cigaret, liquidů a příchutí, začti se do našeho VAPEBLOGU a zjisti si pár informací. Jsme tu od toho, abychom ti pomohli s výběrem nebo vysvětlením různých pojmů atp.

 

1.1
Elektronická cigareta byla patentována v Číně v roce 2006. Tahle hračka vytváří páru (aerosol), kterou si proženeš plícema a potom jí zase z plic vydechneš. Aerosol vzniká zahříváním liquidu. V elektronické cigaretě nedochází ke spalování tabáku, ale k vypařování. Vypařování probíhá při daleko menších teplotách. Klasická cigareta má při hoření daleko větší teplotu. Aerosol, který budeš mít v plicích obsahuje až o 450 krát menší koncentraci škodlivých látek. Hlavně si pamatuj, že vaping slouží k odvykání na klasických cigaretách! Pokud nekouříš, tak nezačínej. Vaping si ve světě oblíbili teenagery, kteří to mají jako zábavu a to je špatně. Takže pokud ti je méně než 18 let, měl/a bys opustit náš e-shop.
1.2
Určitě si se koukl/a na náš eshop a viděl/a si, že to není až zas tak levné. Ale určitě pro tebe něco najdeme. Ne všechny cigarety ti udělají vítr v peněžence. A právě ty levnější jsou pro začátečníky. Neboj, i ty levnější jsou kvalitní hračky. Nejdříve bys měl/a pochopit, jak to vlastně funguje. V každé cigaretě najdeš žhavící hlavu. Žhavící hlava je spirála a vata. Když zmáčkneš tlačítko, obvody uvnitř cigarety se uzavřou a začnou pouštět proud do žhavící hlavy. Spirála se začne nahřívat a ohřívat vatu, která je nasátá liquidem. To má za následek vytvoření páry, která bude bombardovat tvé chuťové buňky. Samozřejmě v liquidu najdeš i nikotin, který naopak bude uspokojovat tvé plíce. A to je celé. Žádná věda to není viď?
1.3
Určitě si říkáš, co do toho dát za náplň. Pro začátek ti budou stačit hotové liquidy, které nemusíš nijak připravovat. Prostě otevřeš a naliješ, OK? Nezapomeň, že liquidy se vyrábějí v různých silách nikotinu. Síla nikotinu se označuje číslem a koncovkou mg/ml ( 3 mg/ml). Sílu si na začátek zvol podle cigarety. Na trhu totiž najdeš cigareta na DL (přímý potah do plic) a MTL (potah pusa-plíce). O tom ti řeknu v dalším článku. A v neposlední řadě si taky vyber příchuť. Máš na výběr z mnoha variant. Ovoce, moučník, tabák, chladivé, exotické a jiné. Tvojí TOP příchuť si musíš najít. Kdo hledá, ten najde.
1.4
Nic těžkého to není. Prostě to strč do pusy a saj........ Takhle to zní blbě, ale uvidíš sám/a, až to budeš mít v puse. Teď mě dobře poslouchej, je to důležité! Cigaretu naplň liquidem. Můžeš až do plna. Nech jí aspoň 15 minut odstát (nemůžeš to kouřit suchý). Cigaretu musíš zapnout. Většina cigaret se zapíná zmáčknutím tlačítka 5x rychle po sobě. U těch jednodušších cigaret nemusíš nic nastavovat. Po 15 minutách si dej náustek cigarety do pusy, začni tahat a zmáčkni tlačítko. Hned jak přestaneš tahat, tak tlačítko pusť. Dobrý co ? Já věřil, že to zvládneš.
1.5
To je jasný ne ? Máš se cítit spokojeně. To lesní ovoce nebo ten tabák chutná luxusně ne ? E-cigareta by tě měla uspokojit jak po chuti, tak i po stránce nikotinu. Pokud sis vzal moc velikou sílu nikotinu, bude tě to pálit v krku a začneš kašlat. To škrábání v krku a kašel může znamenat ještě jednu věc. Můžeš mít spálenou žhavící hlavu. To se ti podaří buď tím, že včas nedolíváš liquid a nebo opotřebením žhavící hlavy. Pokud nemáš ani jeden z napsaných problému, tak sis našel ten svůj ideál. E-cigaretu můžeš kouřit prakticky všude, protože nesmrdí. Osvobozující pocit co ?
1.6
Jestli tomu pořád nevěříš, tak já tě přesvědčím. Začínej, pokud chceš přestat s klasickými cigaretami nebo to aspoň omezit. Věř mi, že už první měsíc utratíš minimálně o polovinu méně peněz, takže ti zbude i na nějaký ten dárek pro drahou polovičku. E-cigarety jsou o 95% méně škodlivé než klasické cigarety. Další výhodou je tvoje vůně. Nebudou ti smrdět ruce nebo oblečení. Nebudeš mít doma na každém stolu popelník, který ti bude pod nosem vytvářet hospodské pižmo. No a v neposlední řadě třeba přestaneš mít chuť chodit v noci do spižírny na sladkosti, protože ve světě vapingu najdeš i příchuť malinového koláče a nebo citronové oplatky. Kdo ví, třeba i zhubneš.
1.7.
Jestliže po přečtení tohoto výživného článku zabrousíš na náš e-shop a začneš si vybírat, uděláš mi tím velikou radost. Radost budu mít hlavně z toho, že jsem tě přesvědčil, abys udělal/a něco pro svoje zdraví! Vůbec se ničeho neboj, není to žádná věda. Pravidelně sleduj náš VAPEBLOG, aby ti neunikla žádná zajímavá rada. Kdyby sis nevěděl/a rady, napiš nám na chat na e-shopu, nebo přímo na Facebook, Instagram. Rádi ti s naším týmem poradíme a nebo dáme nějaké typy.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.