RDA, RDTA, RTA ? CO TO JE ?

Než se začneš hroutit z toho jaký je veliký výběr elektronických cigaret, liquidů a příchutí, začti se do našeho VAPEBLOGU a zjisti si pár informací. Jsme tu od toho, abychom ti pomohli s výběrem nebo vysvětlením různých pojmů atp.

 

RTA atomizér je označení pro atomizér, který má spirálku uloženou dole na základně a kolem spirálky je kotelna s tankem. Liquid nasává od spodu, kde je umístěna vata. Je to celkem nejběžnější typ atomizérů. RTA atomizéry jsou i ty, které jsou na tovární hlavy. Je dost možné, že to co držíš teď v ruce je právě RTA. RTA atomizéry mají i nemají nastavitelný přívod vzduchu. MTL i DL atomizéry mají možnost nastavit přívod vzduchu. Jinak řečeno Airflow. Airflow využiješ spíše u MTL, kde potřebuješ přívod vzduchu co nejvíce uzavřít, aby potah připomínal potah z klasické cigarety. Ale někteří mají i rádi utažené DL. U DL i MTL je při regulaci Airflow rozdílná chuť. V zásadě platí, že čím více uzavřeš airflow, tím výraznější a kopavější chuť budeš mít. Ale dej si pozor! Pokud si uživatel DL, bude pro tebe lepší mít airflow otevřené úplně. Veliký výkon v DL potřebuje patřičné ochlazování spirálky nebo žhavící hlavy. RTA atomizéry mají horní nebo spodní airflow. Samozřejmě všechny druhy atomizérů najdeš v různých barevných provedení nebo z různých materálů. Hodně se také liěí v konstrukci. Jak základny tak i třeba plnění apod. A v tom je ta krása. Na trhu je tolik možností. Stačí si jen vybrat.

 

RDTA atomizéry jsou takové, které mají osazení spirálky nahoře a tank na liquid mají dole. Tyto typy atomizérů podávají opravdu výbornou chuť, jelikož spirálku máš hned u pusy a kouř nejde přes komín jako u RTA atomizérů. Samozřejmě se dělají RDTA MTL i DL. Častěji však uvidíš DL. RDTA atomizéry také mají i nemají ovládání přívodu vzduchu. To už záleží na výrobci. Opět se zde potýkáme s různou variabilitou. Barva, konstrukce, materiál apod. RDTA atomizéry jsou vyráběny na osazení jednou nebo dvěma spirálkami. Novinkou ve světě vapingu je i tzv. MESH drát. Oproti RTA atomizérům má RDA jednu značnou výhodu. Ať kouříte MTL nebo DL, RDTA atomizér může sloužit i jako RDA. Je to vlastně posazené RDA na tanku s liquidem. Pokud se vám naskytne někdy možnost ochutnat někde nebo od někoho liquid, RDTA a RDA je tou pravou volbou. U RDTA totiž můžete odklopit TOPCAP a jednoduše si liquid nalít přímo na spirálku. To sice u RTA atomizéru lze taky, ale jakmile přiklopíte základnu RTA tankem, liquid se vám smíchá s nakapaným liquidem na spirálce a chutě se vám tak míchají. RDTA atomizéry se často využívají tak pro různé triky z kouře. Jejich výkon totiž můžeš hnát až klidně do 150W. U RTA atomizéru je při 100W problém se zásobováním liquidem. 

 

A dostáváme se k RDA. RDA atomizér je jako RDTA. Jenže RDA atomizér nemá tank na liquid. Prakticky máš jen základnu se spirálkou a vatou s bazénem. Takže na spirálky s vatou musíš liquid kapat. Kolik ho tam máš nakapat záleží na tom, jak moc veliký ten bazén máš. Bazény jsou různě veliké. Většina RDA atomizérů má bazén zhruba na 1 až 2ml liquidu. Přijde ti to k ničemu ? Úplně k ničemu to tak není. Nejvíce to samozřejmě využiješ na nějak sešlosti vaperů nebo na některých prodejnách, kde se nabízí možnost ochutnávek. Pro tebe není nic jednoduššího, než si pár kapek nakapat na spirálky s vatou a ochutnat. RDA atomizéry jsou celkem malé. Díky tomu, že nemají tank, dají se smrsknout na úplné velikostní minimu. Jednou z velikých výhod RDA je, že mají Squonk pin. Střed atomizéru (center pin) má v sobě průchod a je možné tak se squonk modem dopumpovat liquid ke spirálkám a vatě. Tyto atíky mnohdy šlapou na veliký výkon, ale najdou se na trhu i RDA, které nepotřebují veliký výkon a jsou osazené pouze jednou spirálkou. Každý si musí najít svojí variantu sám. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.