ROZDÍL MEZI RDA, RDTA, RTA

RTA

RTA atomizér je označení pro atomizér, který má spirálku uloženou dole na základně a kolem spirálky je kotelna s tankem. Liquid nasává od spodu, kde je umístěna vata. Je to celkem nejběžnější typ atomizérů. RTA atomizéry jsou i ty, které jsou na tovární hlavy.

RTA atomizéry mají i nemají nastavitelný přívod vzduchu. MTL i DL atomizéry mají možnost nastavit přívod vzduchu. Jinak řečeno Airflow.

Airflow je využitelné spíše u MTL, kde je potřeba přívod vzduchu co nejvíce uzavřít, aby potah připomínal potah z klasické cigarety. Ale někteří uživatelé mají rádi i utažené DL.

RTA atomizéry mají horní nebo spodní airflow. Samozřejmě všechny druhy atomizérů najdete v různých barevných provedení nebo z různých materálů. Hodně se také liší v konstrukci. Jak základny tak i třeba plnění apod. Na trhu je tolik možností. Stačí si jen vybrat.

RDRA

RDTA atomizéry jsou takové, které mají osazení spirálky nahoře a tank na liquid mají dole. Tyto typy atomizérů podávají opravdu výbornou chuť, jelikož spirálku máš hned u pusy a kouř nejde přes komín jako u RTA atomizérů.

Samozřejmě se dělají RDTA MTL i DL. Častěji se tato konstrukce používá u DL. RDTA atomizéry také mají i nemají ovládání přívodu vzduchu. To záleží na výrobci. Opět se zde potýkáme s různou variabilitou. Barva, konstrukce, materiál apod. RDTA atomizéry jsou vyráběny na osazení jednou nebo dvěma spirálkami.

Novinkou ve světě vapingu je i tzv. MESH drát. Oproti RTA atomizérům má RDA jednu značnou výhodu. Ať kouříte MTL nebo DL, RDTA atomizér může sloužit i jako RDA. Je to vlastně posazené RDA na tanku s liquidem.

RDTA atomizéry se často využívají tak pro různé triky z kouře. Jejich výkon totiž můžete hnát klidně až k 150W. U RTA atomizéru je při 100W problém se zásobováním liquidem.

RDA

RDA atomizér nemají tank na liquid. Prakticky máte jen základnu se spirálkou a vatou s bazénem. Takže na spirálky s vatou musíte liquid kapat.

Většina RDA atomizérů má bazén zhruba na 1 až 2ml liquidu. Tento druh atomizeru nejvíce využijete na nějak sešlosti vaperů nebo na některých prodejnách, kde se nabízí možnost ochutnávek. Pro tebe není nic jednoduššího, než si pár kapek nakapat na spirálky s vatou a ochutnat.

RDA atomizéry jsou celkem malé díky absenci tanku. Jednou z velikých výhod RDA je, že některé mají Squonk pin – viz článek „Druhy modů a gripů“. Střed atomizéru (center pin) má v sobě průchod a je možné tak se squonk modem dopumpovat liquid ke spirálkám a vatě.

 

Používáme ověření věku Adulto